דילוג לתוכן העמוד
התיבה הבטוחה

נתקלתם/ן במידע חשוב שמוסתר מהציבור?
העבירו אותו אלינו - ואנו נפעל לשינוי!

הקמנו עבורכם/ן תיבה מאובטחת למשלוח אנונימי ומוצפן של הודעות, תכנים וקבצים ואנחנו מבקשים את עזרת הציבור - בהגברת השקיפות והפיקוח על השלטון ונבחריו.

דיווח על פעילויות לא תקינות במערכת הציבורית היא אחת הדרכים היעילות ביותר למניעת שחיתות ושמירה על השירות הציבורי והקופה הציבורית, הדבר מתאפשר רק בזכות א/נשים שלא מוכנים להסיט את מבטם ולדווח לציבור על עוולות ומחדלים שקורים בסביבתם, תוך מסירת מידע חיוני.

מכירים/ות מידע חשוב שלא מתפרסם לציבור - ספרו לנו ואנחנו נדרוש אותו מהרשויות. עובדי/ות מדינה, אנשי השירות הציבורי, כל אחת ואחד מכם הוא חשוב ונמצא בנקודה קריטית, תפקידכם הוא לא להסיט מבט ולדווח לציבור, להגביר את השקיפות ולסייע לציבור לפקח על המתרחש במסדרונות הכוח.

חוות דעת, עמדות מקצועיות, ניירות עמדה, תכתובות פנים משרדיות, כמו דואר אלקטרוני שעבר בין גורמים חשובים במשרד, פיילוט שנגנז או סקר חשוב שלא הובא לידיעת הציבור, מסקנות ועדה שמונחת חודשים ארוכים על שולחן השר לחתימה. על פי חוק חופש המידע - כל המידע שנמצא במשרדי הממשלה - שייך לציבור, אבל למרות שהחוק מעגן את זכות הציבור למידע, הרשויות מעדיפות לצפצף עליו ולהסתיר מידע מהציבור לשמור את המידע לעצמם. עזרו לנו לחשוף אותו ולהביא אותו לידיעת הציבור.

פורמטים מותרים: .xls,.xlsx,.jpg,.jpeg,.pdf,.csv,.doc,.docx,.ppt,.pptx
משקל מקסימלי - 2MB

שאלות נפוצות

איך זה עובד?

חוק חופש המידע קובע שאפשר "כל מידע המצוי ברשות ציבורית, והוא כתוב, מוקלט, מוסרט, מצולם או ממוחשב". אנחנו מבקשים שתספרו לו איזה מידע קיים - ואנחנו נבקש אותו בהתאם להוראות חוק חופש המידע ונפרסם אותו לציבור. התיבה המאובטחת מאפשרת לכם לשלוח לנו מסמכים בדרך שתבטיח לכם אנונימיות מלאה, עם מנגנון אבטחה מתקדם המספק הגנה על המידע המועלה. אנחנו ניקח את זה משם.

מי אנחנו?

התנועה לחופש המידע הוקמה בשנת 2005 על-ידי משפטנים ועיתונאים ופועלת ליישום חוק חופש המידע והשבת המידע לציבור, אנו מאמינים כי שמירה על הזכות האזרחית למידע תוביל ליצירתה של חברה פתוחה, דמוקרטית וצודקת יותר. ביחד עם 'ישראל חופשית', הפועלת לשינוי ליברלי ביחסי הדת והמדינה, פתחנו את 'התיבה הבטוחה' שנועדה לקדם שקיפות וחשיפה של מידע שהממשלה מנסה להסתיר מכולנו. לדוגמה, מהלכים שמקדמים כפיה דתית, פגיעה במנהל התקין, ושימוש בכספי ציבור.

ישראל חופשית התנועה לחופש המידע

מהם היתרונות והחסרונות בשימוש בתיבה?

✔️ אנונימי וללא מעקב מצד שלישי

✔️ זהות השולח/ת לא ידועה

✔️ אין חובה למלא את כל פרטי הזיהוי, או פרט כלשהו

✔️ המידע שנשלח מוצפן כבר מראש בעת המשלוח

✔️ מגיע אל תיבה ייעודית מאובטחת

❌ מוגבל בנפח ההודעה, ניתן לשלוח קבצים גדולים ישירות לתיבה

❌ אם המשלוח של ההודעה נכשל בדרך מסיבות טכניות - לא נדע על זה

⚠️ את הטופס כדאי למלא ממכשירים אישיים ומהרשת הפרטית (ביתית או סלולרית). ככלל כדאי לא לשלוח ממחשבי עבודה או מרשת ה-wifi של העבודה, כיוון שהתנועה בהם יכולה להיות מנוטרת.

💡 כדאי למלא את הטופס בדפדפן בחלון במצב גלישה פרטית (incognito).

האם זה בטוח?

'התיבה הבטוחה' מאפשרת העברת מסרים והעלאת מסמכים בצורה מאובטחת ביותר. רמת האבטחה כוללת הצפנת קבצים באמצעות פרוטוקולים מתקדמים, וכן בדיקות אבטחה קפדניות על כל הקבצים המועלים למערכת. המידע הנשלח אל התיבה מוצפן כבר אצל המשתמש, כך שכל המידע שנשלח אל התיבה מוצפן כבר מראש בעת משלוח הטופס – מקצה אל קצה. המפתח ציבורי נוצר במיוחד עבור התיבה, והוא יעודי לה.

המסרים והקבצים הנשלחים אל התיבה, מגיעים אל תיבת מייל יעודית המבוססת על מערכת Proton, אשר אליה מתקבל התוכן המוצפן. זהו שרת נפרד במקום בטוח, עם ניהול הרשאות קפדני והצפנת צד שרת בכדי להבטיח ששום שלב בתהליך אינו גלוי או נגיש לכל תוקף או מאזין. הקפדנו לשמור על כל הכלים מעודכנים, לוודא הצפנה, לנהל הרשאות, למחוק לוגים ולבדוק בצורה קפדנית כדי להבטיח שהתיבה אכן מוגנת, התיבה מנוהלת על ידי עורך דין של התנועה לחופש המידע.

אם בחרת למסור לנו מידע ויש לך הנחיות או בקשות מיוחדת כיצד יש לנהוג במידע, נשמח לשמוע. ונבהיר ללא מסירת פרטים ליצירת קשר אין לנו דרך לחזור אל השולח.

כיוון שההצפנה מתבצעת עוד בדפדפן, משלוח קבצים גדולים אינו מתאפשר בצורה כזו. קבצים גדולים ו/או מסרים ללא שימוש בטופס ניתן לשלוח מייל ישירות אל התיבה, בכתובת meida_org_il@protonmail.com .